ترکیه در یک نگاه

 ترکیه کشوری اوراسیایی (آسیایی - اروپایی) به شمار می رود که عمده  مساحت آن را بخش آناتولی (آسیایی) و مساحت اندکی را نیز بخش اروپایی (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) تشکیل می دهد. این کشور از شرق با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان و گرجستان؛ در جنوب شرقی با عراق و سوریه؛ و در شمال شرقی (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. کشور ترکیه با جمهوری اسلامی ایران حدود ٤٥٤ کیلومتر مرز مشترک دارد. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شرق با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب شرقی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد همچنین دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

ادامه مطلب

شهر های مهم ترکیه

شهر آنکارا به عنوان پایتخت جمهوری ترکیه و همچنین ویژگی های خاص اقلیمی، رفاهی، تحصیلی و ... از مهمترین شهر های ترکیه به شمار می رود. از دیگر شهرهای مهم ترکیه می توان استانبول، ازمیر، آنتالیا، ترابزون، آدانا، بورسا و سامسن را نام برد.

ادامه مطلب

سفارت ایران در آنکارا

در ادامه مطلب اطلاعاتی درباره سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و همچنین اطلاعاتی در مورد  راه های ارتباطی با این سفارت خواهیم داد.

ادامه مطلب

مدارک مورد نیاز

در ادامه مطلب اطلاعات مفیدی درباره مدارک مورد نیاز توصیه شده توسط سفارت ایران در ترکیه برای ایرانیان مقیم ترکیه آورده شده است.

ادامه مطلب

قوانین عمومی ترکیه

در ادامه مطلب توضیحات تکمیلی از قوانین حاکم بر ترکیه و نحوه برخورد با اتباع خارجی آورده شده است تا در صورتی که قصد مسافرت به ترکیه را دارید به قوانین عمومی این کشور آشنایی داشته باشید

ادامه مطلب

شماره تلفنهای های ضروری

در ادامه مطلب لیستی از شماره تلفن های ضروری ترکیه را آورده ایم که در طول اقامت خود باید همیشه این لیست را به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز دچار مشکل نشوید.

ادامه مطلب

مراکز دیدنی آنکارا

در ادامه مطلب توضیحات تفضیلی از مراکز دیدنی و مراکز خرید شهر آنکارا را آورده ایم تا در صورتی که مسافر این شهر باشید به راحتی بتوانید انتخاب و استفاده کنید.

ادامه مطلب

مطبخ ترکی و رستورانها

آشپزی در ترکیه به طور عمده میراث آشپزی عثمانی  همراه با ترکیبی از آشپزی آسیای میانه، خاورمیانه و بالکان است. آشپزی ترکیه نیز بر آشپزی این مناطق و مناطق همجوار و حتی آشپزی اروپای غربی تاثیرگذار بوده‌است. عثمانی‌ها رسوم و آشپزی مناطق تحت سلطه خود در خاورمیانه را با عناصر محلی آسیای میانه درآمیختند و در واقع آشپزی سرشار از سلیقه و فن بوجود آوردند. از همین جهت مناطق مختلف تحت تسلط امپراطوری عثمانی گلچینی از غذاهای دوران عثمانی را در آشپزی امروزی خود گنجانده اند.

ادامه مطلب

اقتصاد ترکیه در یک نگاه

اقتصاد ترکیه بعد از سال ٢٠٠٢ با تغییراتی بنیادین در برنامه های اقتصادی و سیاسی خود، در ١٠ سال گذشته توانسته به رتبه های  بالای رشد اقتصادی  در منطقه و دنیا دست یابد.

ادامه مطلب

خرید خانه و خودرو در ترکیه

در ادامه مطلب توضیحاتی درباره خرید ملک و خانه و هم چنین خرید خودرو در ترکیه آورده شده است تا در صورتی که همچین قصدی دارید بتوانید با اطلاعات کامل اقدام نمایید.

ادامه مطلب

go2tr

خبرنامه

ایمیل(*)
ورودی نامعتبر

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر

موبایل
ورودی نامعتبر

ورود