چرا شهر آنکارا

استانبول، ازمیر و آنتالیا از زمره ی شهر‌های نام آشنا برای ایرانیان میباشند، و اغلب ایرانیان این شهر‌ها را برای مسافرت و تفریح انتخاب میکنند. حال چرا ترجیح دانشجویان و مهم تر از آن والدین آنها برای تحصیل در ترکیه شهر آنکارا می‌باشد؟

باید گفت که جواب دادن به این سوال راحت نیست، چون عوامل بسیار متعددی در انتخاب کشور و شهر مورد علاقه برای زندگی‌ دخیل هست، و ما بال ناچار به چند مورد معدود از مزایای شهر آنکارا نسبت به بقیه شهر‌های ترکیه اشاره می‌کنیم:

۱: هزینه ی کم نسبت به امکانات و رفاه شهری.
۲: امنیت بسیار زیاد شهر که در دنیا مثال زدنی نیست. (این مورد برای بانوان از معیار‌های بسیار مهم می‌باشد)
۳: سهولت حمل‌و نقل درون شهری و برون شهری. (آنکارا به دلیل ساختار شهری مدرن که بعدا به آن اشاره میشود ترافیک بسیار کم و سیستم حمل‌و نقلی گسترده ای‌ دارد)
۴: وجود سفارت و مدرسه ایرانی‌ ، سوپر مارکت و رستوران‌های ایرانی‌ و موئسسات و شرکت‌های خدماتی ایرانی‌ در این شهر.
۵: پرواز مستقیم روزانه از تهران.
۶: مرکزیت تحصیلی‌ و دانشگاهی ترکیه، به گونه‌ای که اکثر دانشگاه‌های مورد تایید ایران در این شهر واقع می‌باشد. (در ترکیه آنکارا به عنوانه پایتخت سیاسی، نظامی و دانشگاهی شناخته شده و استانبول به عنوانه پایتخت اقتصادی و گردشگری معروف است)
۷: برگزاری اکثر آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها در این شهر.
۸: و مهم تر از همه حضور تمام آموزش گاه‌های معتبر در زمینه ی دانش جویان خارجی‌ در این شهر به گونه‌ که در شهر‌های دیگر هم چون استانبول فقط شعبات این آموزشگاه‌ها حضور دارند.

برچسب ها: آنکارا, ترکیه, اقتصاد ترکیه, اقامت, tomer, مخارج

چاپ

go2tr

خبرنامه

ایمیل(*)
ورودی نامعتبر

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر

موبایل
ورودی نامعتبر

ورود