سربازی و مشکل خروج از کشور

با توجه به قوانین جدید نظام وظیفه آقایان از اول ماهی‌ که روز تولد ۱۸ سالگی آنها در آن ماه است مشمول دوره ی سربازی شده و اجازه ی خروج از کشور را نخواهند داشت.
برای مثال اگر فردی متولد ۲۵ شهریور ۱۳۸۰ باشد تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ به راحتی‌ میتواند از کشور خارج شود ، اما از تاریخ ۱ شهریور ۱۳۹۸ مشمول دوره ی سربازی میشود.

۱. آقایانی که در حال حاضر مشمول سربازی نیستند
این افراد میتوانند قبل از تاریخ مشمولیت خود از کشور خارج شده و اقامت خود را در کشور ترکیه دریافت کنند (توضیحات در صفحه ی @@@@@) و در مدرسه ایرانی موجود در آنکارا و یا استانبول (توضیحات در صفحه ی @@@@@@) سال (سالهای) پایانی دوره ی دبیرستان خود را به اتمام رسانده و به صورت هم زمان جهت پذیرش از دانشگاه‌ها در دوره‌های YOS و یا SAT شرکت نموده و پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مورد تایید ایران (توضیحات در صفحه ی @@@@@) جهت تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت ایران اقدام نمایند (توضیحات در صفحه ی @@@@). پس از تشکیل پرونده این افراد میتوانند ۲ بار در سال (شمسی‌) مجموعاً به مدت ۳ ماه (پس از اخذ مهر خروج از سفارت ایران در ترکیه) به ایران سفر کنند.
تبصره: در شرایط ضروری سفارت میتواند تعداد دفعات و مجموع مدت خروج را افزایش دهد.

توجه: در صورتی که می‌خواهید از این مورد برای ادامهٔ تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید حتما و حتما قبل از هرگونه اقدام با یک نفر متخصص در این زمینه که آشنا به تغئیرات قوانین در ایران و ترکیه باشد مشاوره نمائید.

۲. آقایانی که کارت معافیت یا کارت پایان خدمت دارند:
این دسته از افراد فقط با مراجعه به اداره ی گذرنامه میتوانند مهر خروج به دفعات دریافت نموده و به راحتی‌ از کشور خارج شوند.

۳. آقایانی که مشمول دوره ی سربازی شده اند و هم اکنون دانش آموز و یا دانشجو هستند:
این افراد میتوانند با اخذ برگه دانش آموزی از مدرسه و یا برگه دانشجویی از دانشگاه و مراجعه به اداره ی نظام وظیفه با پرداخت مبلغ ۱۵ میلیون تومن به عنوان ودیعه اجازه ی خروج ۱۵ الی‌ ۳۰ روز از کشور دریافت کنند و پس از خروج از کشور مابقی مراحل مشابه گروه ۱ می‌باشد. توجه: به دلیل این که زمان برگشت دانش آموز در این شرایط بعد از تاریخ معین شده از طرف اداره ی نظام وظیفه خواهد بود مبلغ ودیعه غیر قابل استرداد می‌باشد (به جز مورد خاص که خلاف این امر دیده شده است)

۴. آقایانی که مشمول دوره ی سربازی شده اند و در حال حاضر دانشجو و یا دانش آموز نیستند:
این افراد میبایس ابتدا در یکی‌ از مراکز آموزش عالی‌ کشور ثبت نام نمایند و پس از آن همانند گروه ۳ عمل کنند. و یا میتوانند ابتدا کارت معافیت و یا پایان خدمت خود را اخذ نموده و پس از آن همانند مورد ۲ عمل کنند.

برچسب ها: تحصیل در ترکیه, اعزام دانشجو به ترکیه, ترکیه, اقامت, سربازی

چاپ

go2tr

خبرنامه

ایمیل(*)
ورودی نامعتبر

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر

موبایل
ورودی نامعتبر

ورود